Firma WILO SE z siedzibą w Dortmundzie, jest jednym z wiodących światowych producentów pomp i systemów pompowych do  instalacji   grzewczych,   chłodniczych
i klimatyzacyjnych, zaopatrzenia w wodę oraz oczyszczania i odprowadzania ścieków.

Firma rozpoczęła działalność w roku 1872, kiedy to Louis Opländer założył fabrykę wyrobów z mosiądzu i miedzi. W roku 1928 opracowano i opatentowano pierwszą pompę obiegową, tzw. “przyspieszacz obiegu wody”, co stanowiło znaczący krok w dziedzinie wodnych instalacji grzewczych. Firma stała się również pionierem w obszarze elektronicznych pomp grzewczych.

Wilo posiada obecnie blisko 60 spółek produkcyjnych i handlowych na całym świecie, a otwarcie oddziału w Australii oznacza także, że firma obecna jest na wszystkich kontynentach.

W swojej ofercie firma posiada m.in. systemy grzewcze dla domów jedno- i dwurodzinnych, pompy klimatyzacyjne, inteligentne systemy zaopatrzenia w wodę oraz systemy odnawiania zasobów wody. Firma oferuję również pompy na potrzeby przemysłu spożywczego, metalurgicznego i wydobywczego, a także pompy w obudowie rurowej wykorzystywane w gospodarce energetycznej.

3

katalog produktów

instrukcje

artykuły:

Wilo-stratos pico: dynamic adapt i 5-letnia gwarancja

Pompy o wysokiej sprawności dla europy! (artykuł ekspercki)

Niskie zużycie energii z pompą WiloYonos PICO

Pompy o wysokiej sprawności dla Europy! (Artykuł ekspercki)