Systemy wodociągowe Geberit

Nowoczesne budynki pracują jak jeden organizm zaopatrzony w wodę, ogrzewanie, energię i wiele innych. Geberit dostarcza rozwiązania, które zapewniają jego ciągłą i funkcjonalną pracę. Woda pitna, ogrzewanie, gaz, zakłady przemysłowe, tryskacze i inne: systemy wodociągowe Geberit dla budynków mieszkalnych, przemysłowych i obiektów użyteczności publicznej zapewniają, że funkcje życiowe budynków funkcjonują prawidłowo i zapewniają niezawodność.

Woda pitna: nasz najbardziej wartościowy zasób

Woda pitna to najważniejsze dla człowieka źródło życia. Publiczny dostawca wody jest odpowiedzialny za dostarczenie jej do budynku w najlepszej możliwej jakości. Instalacja takiej wody w budynku musi zapewnić identyczną jakość, wolną od mikrobiologicznych i innych zanieczyszczeń. Najważniejszym zadaniem firmy Geberit jest stworzenie produktów, które będą odpowiadały tym wymaganiom bez żadnych kompromisów, a jednocześnie stworzą dodatkowe korzyści dla inżynierów sanitarnych i planowania budowy.

Inteligentne rozwiązania takie jak zaślepki na rurach i złączkach do wody pitnej, zapewniają, że żadne zanieczyszczenia nie dostaną się do środka podczas kompletacji zamówienia czy magazynowania. Dzięki znacznikom zaciśnięcia na kształtkach na pierwszy rzut oka widać czy instalacja została w całości zaciśnięta, co pomaga w uniknięciu przecieków.
W połączeniu z innowacyjnymi produktami i optymalnym planowaniem, szkolenie ludzi jest dla firmy Geberit bardzo ważnym zadaniem. Przez wiele lat Geberit zyskał również wyjątkową reputację w sektorze oprogramowania liczącego instalacje wody pitnej jak również poprzez szkolenia oraz bieżące informacje przekazywane inżynierom sanitarnym i instalatorom.

Ogrzewanie: szybkie, niezawodne i ekonomiczne instalacje

Systemy zaopatrzenia budynku w ciepło muszą niezawodnie dostarczać gorącą wodę do kaloryferów i paneli grzewczych w najbardziej wydajny sposób. Dzięki inteligentnym rozwiązaniom ze stali węglowej, miedzi lub rur kompozytowych, Geberit zapewnia zróżnicowane rozwiązania charakteryzujące się wysokim bezpieczeństwem użytkowania oraz zoptymalizolizowaną hydrauliką. Geberit posiada w swoim asortymencie wiele adapterów i kształtek pozwalających na połaczenie rur metalicznych z rurami z tworzywa sztucznego.

Zakłady przemysłowe: dostosowane systemy

Systemy rurowe Geberit są od wielu lat stosowane w przemyśle i są dostosowane do zasilania w najbardziej wyszukane media. Systemy te są idealnie dostosowane do pracy zarówno w przemyśle samochodowym, rolnictwie czy nawet przemyśle stoczniowym, dzięki doskonale dopasowanym elementom całego systemu.
Dzisiaj rurowe połączenia zaciskowe to prawie standard i praktycznie w całości zastąpiły spawanie i lutowanie. Połączenia wykonane w technologi zaciskowej są wyjątkowo mocne i wytrzymują ciśnienie ponad 75 bar w zależności od średnicy. Szybki montaż takiej instalacji oznacza znaczne korzyści związane z oszczędnością czasu a tym samym środków finansowych.
Centrum Kompetencji Przemysłu Geberit (CCI) bada indywidualne przypadki instalacji wykonywanych w warunkach szczególnie wymagających. Dzięki temu firma Geberit unowocześnia swoje produkty w zależności od potrzeb konkretnej sytuacji budowlanej.

Tryskacze: zapobieganie rozprzestrzenianiu się ognia

Systemy tryskaczowe kontrolują ogień od pierwszych chwil od jego rozprzestrzeniania. Z jednej strony muszą być odporne na ciepło, z drugiej wyjątkowo efektywną ochronę przed korozją dzięki czemu będą mogły pracować sprawnie nawet po wielu latach od instalacji systemu.
Z powodów ekonomicznych systemy ze stali węglowej posiadają certyfikację VdS na system tryskaczowy jak również uszczelnienia “FM APPROVED”, które są zatwierdzone do użytku w gaszeniu wodą oraz instalacji tryskaczowych na statkach. Użytkowanie systemu Geberit Mapress jest również możliwe w tych przypadkach. Rury Geberit Mapress ze stali węglowej są chronione przed korozją ocynkiem zewnętrznym i wewnętrznym. Stal nierdzewna Geberit Mapress dzięki stopowi z wysoką zawartością molibdenu.

 

źródło: www.geberit.pl