Wymiana wężyka podłączeniowego
Rozważając wymianę wężyka podłączeniowego (bądź montując inny) należy się zastanowić co jest dla nas priorytetem: czy możliwie najniższa cena, czy może jednak bezpieczeństwo, spokojny sen i pewność, że przez wiele lat wężyk będzie pracował bezawaryjnie? Na rynku spotkać możemy wiele różnych rodzajów wężyków w oplocie stalowym, na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie, czy jednak na pewno? Poniższe zdjęcia obrazują cechy wyróżniające nasze produkty w porównaniu z wężykami innych firm.
Różnice średnic zewnętrznych – po lewej stronie produkt Perfexim, po prawej przykładowy – innej firmy (widoczne przewężenie).
Proszę zwrócić uwagę na gęstość i równomierny, zwarty rozkład oplotu na całym wężyku. Na wężyku z naszej oferty prześwity węża gumowego spod oplotu są nieznaczne, oplot jest zwarty i gęsty, a wężyk innej firmy ma widoczne prześwity gumy spod oplotu. Brak zwartego gęstego ułożenia oplotu wpływa niekorzystnie na wytrzymałość.
Wybraliśmy już właściwy wężyk – jak go prawidłowo zamontować? Zacznijmy może przewrotnie – od tego w jaki sposób wężyka nie montować. Poniższe przykłady ilustrują najczęściej popełniane błędy.
Przed dokonaniem zakupu należy sprawdzić jakiej długości wężyk będziemy potrzebować. Zbyt długi – będzie pracował pod wpływem skoków w instalacji co wpłynie na znaczne obniżenie wytrzymałości. Jak widać nadmierna długość jest zbędna – dobrze dopasowane rozmiary zwiększają estetykę montażu.
Montując wężyk należy pamiętać, aby nie zaginać go przy końcówkach. Istotny jest brak ostrych zagięć na całej długości, wpływa to negatywnie na żywotność wężyka.
Podczas montażu trzeba zwrócić uwagę aby przykręcając drugą końcówkę nie dopuścić do skręcenia się wężyka.
KROK PIERWSZY: dobieramy optymalną długość wężyka, tak aby nie powstały zagięcia, nie był on naciągnięty oraz nie był za długi (wisiał lub był zawinięty). Potrzebne nam narzędzia to tylko klucz nastawny oraz dobrze wybrany wężyk. Przed przystąpieniem do montażu musimy zwrócić jeszcze uwagę na jakość powierzchni czołowych końcówek gwintowanych oraz gwintów do których będą przykręcane końcówki wężyka.
KROK DRUGI: Nakręcamy ręką nakrętkę ruchomą na jeden z gwintów, a przy użyciu klucza nastawnego dokręcamy tę nakrętkę do wyczucia oporu (maksymalnie jeden obrót) od momentu wkręcenia ręką.
KROK TRZECI: Nakręcamy drugą nakrętkę wężyka na przygotowany wcześniej zawór podłączeniowy. W tym momencie należy zwrócić uwagę, aby nie powstało skręcenie wężyka.
Tak zamontowany wężyk z naszej oferty, gwarantuje bezpieczeństwo Klienta i pewność długiej bezawaryjnej pracy.
Tak zamontowany wężyk gwarantuje bezpieczeństwo Klienta i pewność długiej bezawaryjnej pracy.
źródło: www.perfexim.com.pl