Porada miesiąca: Nieautoryzowana sprzedaż produktów De Dietrich

Zakupy przez internet kusza niższymi cenami. Jednak nie zawsze koszt idzie w parze z dodatkowymi, gratisowymi usługami. Przed podjeciem decyzji o zakupie systemów grzewczych online, warto dokładnie przeanalizować oferte sklepu czy sprzedawcy. zwłaszcza, jeśli chodzi o produkty firmy De Dietrich Technika Grzewcza.

 

Untitled-4Ostatnio otrzymujemy od Państwa oraz klien- tów indywidualnych mnóstwo zapytań dotyczacych sprzedazy za pośrednictwem sklepów i aukcji internetowych. Odpowiadamy na najczęściej pojawiające się wątpliwości.

 

Co jest warunkiem uzyskania gwarancji na produkty marki De Dietrich Technika Grzewcza?
Warunkiem otrzymania gwarancji na produkty marki DDTG jest ich zakup w autoryzowanym punkcie sprzedaży, który posiada podpisane Porozumienie Partnerskie – Umowę Dystrybucyjną lub u Autoryzowanego Instalatora oraz dokonanie pierwszego uruchomienia przez serwis gwarancyjny De Dietrich lub certyfikowane firmy instalacyjne.

Gdzie znajdę wykazy autoryzowanych punktów sprzedaży i serwisów gwarancyjnych? Listy znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładkach: a. Sprzedaż/Sieć Sprzedaży oraz Sieć autoryzowanych instalatorów – w przypadku autoryzowanych punktów sprzedaży, b. Serwis/Sieć serwisu gwarancyjnego oraz Autoryzowani Instalatorzy – w przypadku serwisów gwarancyjnych.

Na co muszę zwrócić uwagę przed zakupem produktu DDTG w sklepie internetowym?
Przede wszystkim należy sprawdzić, czy w ramach ceny jest oferowana usługa pierwszego uruchomienia przez upoważnione do tego firmy. Jeśli nie – wówczas koszt w całości ponosi kupujący.

Które sklepy internetowe w Polsce posiadają podpisane Porozumienie Partnerskie – umowę Dystrybucyjnż z De Dietrich Technika Grzewcza? Do tej pory nie podpisaliśmy Porozumienia z żadnym ze sklepów internetowych w Polsce. Dochodzenie ewentualnych roszczeń Klientów jest więc możliwe tylko w terminach przewidzianych w ustawie o szczególnych warunkach sprzedży konsumenckiej. Dodatkowo w roszczeniach zostaną pominięte te, wynikające z gwarancji producenta.

Co zrobić, by korzystać w pełni z gwarancji na urządzenia marki De Dietrich?
Zachęcamy do zakupu w autoryzowanych punktach sprzedaży. Wtedy można korzystać w pełni z uprawnień i bezpieczeństwa wynikającego z dłuższego okresu, na jaki udzielana jest gwarancja.

Szczegóły dotyczące gwarancji