Podłączenie do sieci gazu ziemnego – przewodnik do dobrej inwestycji (Beretta)

badzeko

Kotłownie w wielu domach mają po 10, a niekiedy do 20 lat. Nawet jeśli działają ich ekonomiczność oraz komfort użytkowania w porównaniu do teraźniejszych rozwiązań pozostawią wiele do życzenia. Przez ostatnich kilka lat technologia na rynku grzewczym bardzo się rozwinęła. Warto poświęcić więc trochę czasu aby dowiedzieć się o możliwościach modernizacji naszej kotłowni gdyż niesie ona za sobą dla nas wymierne korzyści: ekonomiczne, funkcjonalne, estetyczne oraz ekologiczne.

Z uwagi na rozszerzającą się sieć gazowniczą warto przede wszystkim zainteresować się i zorientować czy w naszej okolicy nie pojawiła się nitka gazociągu i czy jest realna możliwość przyłączenia naszego budynku do takiej sieci. Bardzo zasadnym jest modernizacja kotłowni wraz z zamianą kotła węglowego, olejowego na kocioł gazowy. W pierwszym przypadku przemawiają za tym względy estetyczne i komfortowe użytkowania a w kolejnym przede wszystkim ekonomiczne. Jeszcze prostsza jest sprawa jeśli zamieniamy kocioł z gazu płynnego na gaz ziemny gdzie w grę wchodzi często tylko przezbrojenie kotła. Wówczas koszt inwestycji zwracaja się niemal natychmiast.

Procedura realizacji przyłącza gazowego może trochę odstraszać niemniej jednak warto poświęcić czas i zainwestować w tę inwestycję, tym bardziej teraz kiedy do sezonu grzewczego mamy jeszcze kilka miesięcy, a efekty modernizacji z pewnością zostaną docenione.

Przedstawiamy Państwu przykład przewodnika standardowej procedury przyłączenia do sieci gazu ziemnego. Dotyczy on gmin ościennych miasta Torunia. Niemniej jednak dla mieszkańców Torunia procedura jest bardzo podobna, a podstawową zmianą jest pobranie mapy oraz uzyskanie pozwolenia na budowę wewnętrznej sieci w Urzędzie Miasta Torunia zamiast w Starostwie Powiatowym.

Zapraszamy do lektury

Pobierz przewodnik!

www.źródło: beretta.pl