Ogranicznik temperatury RTL (SCHLOSSER)

Ogranicznik temperatury powrotu RTL znajduje zastosowanie tam, gdzie grzejnik łazienkowy jest dodatkowym źródłem ciepła a podstawowym źródłem jest ogrzewanie podłogowe w pomieszczeniu. Zapewnia stałą nastawioną temperaturę czynnika grzewczego w grzejniku bez względu na istniejącą temperaturę w pomieszczeniu. W konsekwencji grzejnik łazienkowy oprócz wspomnianej funkcji dodatkowego źródła ciepła, spełnia funkcję suszarki do ręczników (grzejnik jest cały czas ciepły niezależnie od temperatury w pomieszczeniu).

603200043

Stosowany na powierzchni grzewczej do 20m², długości pętli rur grzewczych do 100m i średnicy wew. 12mm w zintegrowanych instalacjach ogrzewania podłogowego i grzejnikowego. Pętla grzewcza ogrzewania podłogowego może być podłączona do instalacji ogrzewania grzejnikowego o parametrach 70/55°C i poprzez ogranicznik temperatury zabezpieczona jest przed wzrostem temperatury czynnika grzewczego w pętli powyżej 50°C.DSC02671

lux rtl

Zastosowanie ogranicznika temperatury eliminuje konieczność zabudowy zaworu mieszającego i dodatkowej pompy obiegowej. Stosowany w kombinowanych układach ogrzewania podłogowego i grzejnikowego.

Zakres nastaw temperatury czynnika grzewczego od 10 do 50°C

elegant rtl

Rodzaje ograniczników temperatury RTL:

Kasetowy podtynkowy zestaw RTL, zawory RTL serii Standard, Lux, Duo-plex, Elegant Mini

Siłownik elektryczny przeznaczony jest do montażu na zaworach termostatycznych przy grzejnikach, rozdzielaczach podłogowych, grzejnikowych itp. Sterowanie siłownikiem jest dwupunktowe (jest napięcie 230V – zawór otwarty, brak napięcia – zawór zamknięty). Zamontowanie siłownika umożliwia kontrolowanie temperatury w pomieszczeniu, na powierzchni podłogi.

603200051

Schlösser Heiztechnik Gruppe Polska

spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.

ul. Przełęcz 27, 60-115 Poznań, Polska

Tel. (61) 830 50 05, Fax (61) 830 73 63

www.www.schlosser.com.pl/