Odkurzacze centralne

Dzisiaj odkurzacz centralny jest już standardowym wyposażeniem domów jednorodzinnych. O ile instalacja odkurzacza zamontowana w ścianach domu jest podobna we wszystkich systemach, o tyle rozwiązania konstrukcyjne jednostek centralnych znacząco różnią się pomiędzy sobą.

Klienci najczęściej poszukują systemów bazujących na konstrukcji Split. Dzięki czemu odkurzacz jest w 100% bezobsługowy.W porównaniu do innych systemów, nie ma potrzeby czyszczenia filtrów lub worków odwróconych, które to tylko teoretycznie są samoczyszczące.

Konstrukcja Split polega na rozdzieleniu obudowy separatora zanieczyszczeń oraz filtrów od obudowy silnika odkurzacza. Przez to uzyskano powiększony czysty separator cykloniczny, dodatkowy filtr włosów oraz doskonałe zabezpieczenie silnika przed kurzem, dzięki czemu gwarancja na odkurzacze centralne o konstrukcji Split dochodzi do 7 lat.

AeroVac jako pierwszy producent wprowadził do sprzedaży urządzenia o konstrukcji Split. Obecnie dostępne są cztery jednostki centralne tego typu. Najtańsza,model Vacu- Maid S1570 Split kosztuje 2899 zł i doskonale sprawdza się w domach o powierzchni do 300 m2. Dalsze modele serii Split to S2500, S2800, S2900 oraz S3500 który jest już odkurzaczem dwusilnikowym przeznaczony do stosowania w wielkich rezydencjach lub w hotelach, czy pensjonatach. Modele 2500 i 2900 to jednostki centralne wprowadzone do sprzedaży w roku 2010. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem cieszy się odkurzacz S2900 Split – to pierwsza jednostka centralna, w której zastosowano nowy silnik Ametek o powiększonej średnicy wirnika, którego wydatek jest porównywalny do wydatku spotykanego w konkurencyjnych odkurzaczach dwusilnikowych.

Dla osób poszukujących tańszych rozwiązań technicznych, oferta aeroVac zawiera jednostki bazujące na czystej separacji cyklonicznej, która nie wymaga stosowania worków odwróconych, w cenie od 2399 zł. A dla tych, którzy szukają najtańszych rozwiązań, aeroVac oferuje serię jednostek wyposażonych w samoczyszczący się worek odwrócony w cenie od 1449 zł. Wszystkie urządzenia aeroVac posiadają 5 letnią gwarancję producenta.

Jednostki centralne aeroVac produkowane są przez największego światowego producenta systemów odkurzaczy centralnych, którego fabryki mieszczą się w USA w stanie Oklahoma.