Nowości od Perfexim

news glikol

Poznaj nowości od firmy Perfexim. W ofercie nowe mocniejsze kurki PHA-001. Gwarantowana wytrzymałość kurków PHa-001 dla DN10, na ciśnienie robocze przy temperaturze do +80°C wzrosła z 1,0 MPa do 3,0 MPa (30bar)*, a dla wielkości DN65, DN80 i DN100 – do 2,0 MPa (20bar).

Kurki kulowe serii PHA poza dotychczasowym przeznaczeniem (armatura zaporowa w instalacjach wodociągowych centralnego ogrzewania i węzłach cieplnych, sprężonego powietrza, oleju oraz innych czynników nieagresywnych) stosowane mogą być w instalacjach wypełnionych glikolem (np. instalacje solarne).

W ofercie Perfexim pojawiły się także nowe głowice do zaworów żeliwnych z uszczelką płaską fibrową. Pasują one do standardowych przelotowych zaworów żeliwnych o gwintach przyłączeniowych G. Głowice te standardowo wyposażone są w uszczelkę fibrową, co zapewnia prosty montaż bez dodatkowego użycia elementów uszczelniających.

foto g02

Dzięki uszczelnieniu dławicowemu trzpienia zapewniona jest długotrwała bezawaryjna eksploatacja. Specjalna konstrukcja mocowania elementu zamykającego przepływ w zaworze zapobiega przedwczesnemu zużyciu. Głowica wykonana jest z mosiądzu CW617N.

źródło: www.perfexim.com.pl