Nowoczesna hala do produkcji solarów już otwarta (Galmet)

Ma 2200 metrów kwadratowych i jest najnowocześniejszym tego typu obiektem w kraju. Mowa o otwartej 22 czerwca w Głubczycach, nowej hali produkcyjnej firmy Galmet,w której powstają dziś wysokiej jakości kolektory słoneczne.

1hala

Galmet, wiodący producent urządzeń grzewczych, odważnie stawia na ekologię, dlatego w ofercie firmy bardzo ważne miejsce zajmują urządzenia działające w oparciu o odnawialne źródła energii. Ostatnia inwestycja,  jest najlepszym potwierdzeniem tego kierunku rozwoju.

 

Budowa głubczyckiej hali trwała przeszło rok. W jej efekcie powstał najnowocześniejszy w Polsce zakład, produkujący systemy solarne. Zaplecze technologiczne, to jednak nie wszystko. O to, żeby potencjał znajdującego się tam parku maszynowego mógł być należycie wykorzystany, zadbali inżynierowie Galmetu wraz z naukowcami z Politechniki Wrocławskiej. Blisko trzy lata temu, czyli na długo zanim jeszcze na placu budowy wbita została pierwsza łopata, rozpoczęli oni prace nad innowacyjnym kolektorem słonecznym o wysokiej wydajności. Dzięki wysiłkom specjalistów, z nowych linii produkcyjnych Galmetu zjeżdżają dziś zaawansowane technologicznie modele, które umożliwiają efektywne pozyskiwanie darmowej, a do tego w  pełni ekologicznej energii.

hala2

Uroczystość otwarcia nowego obiektu, w której uczestniczyło przeszło 100 zaproszonych gości z Burmistrzem Głubczyc panem Janem Krówką, Starostą Powiatu Głubczyckiego panem Józefem Koziną oraz Doradcą Marszałka Województwa Opolskiego panem Arturem Rolką na czele, była jednym z elementów obchodów 30. rocznicy powstania firmy Galmet.

autor: Zapała Inspire