Kotły Quadra marki Beretta

Gazowe kotły Quadra marki Beretta, dystrybuowane wyłącznie przez hurtownie Instal-Konsorcjum, to sprawdzone rozwiązania cieszące się ogromnym powodzeniem wśród inwestorów. Urządzenia te produkowane są fabryce firmy RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A. w Toruniu.

 

Kotły Quadra to kompletne kotłownie, wyposażone również w naczynie wzbiorcze, zespół gazowy i zawór bezpieczeństwa. Zastosowanie najwyższego stopnia zabezpieczenia przeciwporażeniowego umożliwia ich dogodny montaż. Aby skrócić czas oczekiwania na ciepłą wodę i wyeliminować przerwy w zasilaniu centralnego ogrzewania, zastosowano wymiennik bitermiczny. Oznacza to możliwość jednoczesnego grzania na potrzeby centralnego ogrzewania, jak i ciepłej wody użytkowej. Po odkręceniu kranu nie trzeba czekać na ogrzanie wymiennika, co skutkuje o wiele wcześniejszym pojawieniem się ciepłej wody.

W celu zapewnienia użytkownikom bezpieczeństwa, kotły Quadra są wyposażone w urządzenie jonizacyjnej kontroli płomienia, które w przypadku braku płomienia na palniku odcina dopływ gazu. W przypadku nieprawidłowości ciągu kominowego termostat spalin, kontrolujący poprawne ich wydalanie, blokuje kocioł, a termostat granicznej temperatury nie dopuszcza do przegrzania urządzenia.

Urządzenia są przystosowane do zaawansowanego sposobu kontroli temperatury dzięki możliwości zastosowania regulatora pogodowego REC05 i sondy zewnętrznej. Regulator odczytuje temperaturę wskazaną przez zainstalowaną na ścianie zewnętrznej budynku – sondę i na podstawie krzywej grzewczej ustala odpowiednią temperaturę wody na zasilaniu instalacji tak, aby utrzymać odpowiedni komfort cieplny w pomieszczeniu. Uzupełnienie wyposażenia kotła w nowy programator tygodniowy KOMFORT PLUS (występujący również w wersji bezprzewodowej) umożliwia pełną kontrolę temperatury pomieszczeń.

Poprzez podłączenie do kompletnego, kompaktowego urządzenia, jakim jest kocioł Quadra, modułu dwóch stref grzewczych marki Beretta – Connect BASE, można sterować dwoma obiegami grzewczymi (np. ogrzewanie podłogowe wraz z ogrzewaniem grzejnikowym).

Beretta