Harmonia form w łazience(Grupa Armatura)

Harmonia form w łazience jest efektem płynnego połączenia kilka strategicznych obszarów w zakresie wystroju wnętrza łazienki. Dobre wyważenie pomiędzy poszczególnymi obszarami pozwala uzyskać optymalną estetykę pomieszczenia. Jednym z tych obszarów jest wybór płytek ceramicznych i kolorystyki pomieszczenia, dalej jest wybór wanny, umywalki, miski ustępowej czy bidetu, a następnie dobranie odpowiednich baterii do określonego typu urządzenia.

Baterie łazienkowe stanowią niezwykle ważny element wyposażenia łazienki, na co często nie zwraca się uwagi w pierwszych etapach projektowania łazienki. To właśnie te niewinne urządzenia są bezpośrednim elementem z którego korzysta się, kiedy myje się ręce, czy używa prysznica. Od ich praktyczności i ekonomiczności konstrukcji zależy komfort mycia, ale i wysokość późniejszych rachunków za wodę. Ze względu na aspekt ekonomiczny, ale i ekologiczny, warto zwrócić uwagę na baterie jednouchwytowe oraz baterie bezdotykowe. Istotnym aspektem na etapie wyboru baterii do łazienki jest kwestia utrzymania tej samej estetyki armatury sanitarnej we wszystkich montowanych w łazience urządzeniach. Najprostszym rozwiązaniem jest tutaj wybór jednej kolekcji baterii.

Łazienka to specyficzne pomieszczenie w każdym domu. Z jednej strony jest to pomieszczenie czysto użytkowe, w którym spędza się stosunkowo nie dużo czasu, z drugiej to, jako ono wygląda i jak jest funkcjonalne ma ogromne znaczenie dla poczucia komfortu jego użytkowania. Zazwyczaj myśląc o urządzaniu łazienki zastanawiamy się nad wyborem elementów takich jak umywalka, wanna, muszla, czy też płytki ceramiczne. Wyposażenie łazienek, jakie jest obecnie dostępne w ofercie handlowej daje ogromne możliwości wyboru różnego rodzaju urządzeń i akcesoriów łazienkowych. Armatura sanitarna to dylematy pomiędzy tym, czy w łazience ma być, wanna czy prysznic, miska ustępowa i bidet, czy tylko miska. Zasadniczo chodzi o zachowanie harmonii form, stylu, estetyki wszystkich elementów składających się na wystrój pomieszczenia.

W przypadku, gdy łazienkę urządza się samemu koniecznie trzeba zastanowić się jeszcze przed zakupem poszczególnych elementów wyposażenia, jakie są potrzeby odnośnie łazienki, czyli przede wszystkim kto z niej będzie korzystał. To pozwoli na takie zaprojektowanie przestrzeni łazienki, aby każdy z domowników czuł się w niej komfortowo. Oczywiście, jeśli urządza się dom w którym do dyspozycji ma się trzy łazienki, na przykład dla gości, przy sypialni gospodarzy i łazienkę przeznaczoną dla najmłodszych mieszkańców, wtedy każde z tych pomieszczeń można urządzić w sposób, który stricte odpowiada potrzebom danej grupy. Na przykład łazienka dla dzieci jako pomieszczenie z założenia radosne, kolorowe i z lekkim przymrużeniem oka, może mieć tak dobrane wyposażenie armatury sanitarnej, aby ładnie komponowało się z płytkami ceramicznymi na których umieszczone są, jakieś bajkowe motywy czy z obrazkami na ścianach.

źródło: www.grupa-armatura.pl