Dwupaleniskowy kocioł HT DasPell -nowość od Heiztechnik

Dwupaleniskowe kotły z automatycznym, wrzutkowym podajnikiem paliwa do spalania pelletu oraz awaryjnym rusztem żeliwnym.

Konstrukcja kotła oparta jest na wysokowydajnym wymienniku ciepła. Kocioł wyposażony jest w palnik nowej generacji do automatycznego spalania pelletu. Automatyka kotła pracująca w systemie FUZZY LOGIC zarządza pracą palnika, oraz obsługuje instalację grzewczą w systemie pogodowym.

Bezpośrednio nad palnikiem umieszczona została przegroda żeliwna dla wygrzania płomienia w celu uzyskania spalania wysokiej jakości. Przegroda ta w ekstremalnym przypadku może stanowić rolę rusztu do awaryjnego spalania drewna. Nad komorą paleniskową znajduje się charakterystyczna dla wyrobów firmy Heiztechnik kolumna grzewcza, o dużej powierzchni grzewczej, która zmniejsza tendencje do kondensacji.

HT DasPell - przekrój

Konstrukcja wymiennika, dzięki łatwemu dostępowi do każdego elementu grzewczego kotła, ułatwia jego obsługę w zakresie czyszczenia.

Kocioł wyposażony został w nowoczesny palnik pelletowy z wewnętrznym, ślimakowym podajnikiem paliwa. Ślimak zakończony został palcem zgarniającym szlakę powstałą w efekcie spalania gorszej jakości paliwa. Palnik posiada zapalarkę i fotoelement dla kontroli płomienia.

Automatyka kotła, poza obsługą palnika posiada możliwość obsługi zaawansowanej instalacji grzewczej w systemie pogodowym z wykorzystaniem zaworu mieszającego oraz steruje systemem CWU. Obsługuje ona palnik w sposób płynny, dzięki czemu kocioł automatycznie dostosowuje się do wielkości zapotrzebowania ciepła. Kocioł posiada dowolność montażu palnika. Palnik może być montowany zarówno z lewej jak i prawej strony kotła oraz w drzwiach popielnicowych co znacząco ułatwi jego obsługę. Dzięki zastosowaniu zapalarki i dużego zbiornika paliwa kocioł obsługą może konkurować z kotłami olejowymi i gazowymi. Automatyka kotła może zarządzać całą instalacją cieplną obiektu.

źródło: www.heiztechnik.pl